Яндекс.Метрика

ПАРЦЕМ любить тишу

                 
В попередніх повідомленнях ми розглядали  схематичне представлення механізму взаємодіїї пластифікатора ПАРЦЕМ з в'яжучим (цемент, вапно, глина і т.д.) в присутності води, і  акцентувалась ваша увагу на  неспівмірній величині полімерного пластифікатора з дипольним орієнтуванням до нього в'яжучого і води. Ця молекула у вигляді гребінця надзвичайно громіздка. Тому дуже часто в ситуаціях процесу диспергування молекули полікарбоксилатів, попросту популярно висловлюючись ,ламаються і тоді припиняється їх направлена дія на в'яжуче. Тому кажуть, що полікарбоксилати такого типу потребують максимальної "тиші"  при своїй безпосередній активності.

 В підтвердження ми не раз спостерігали знищенню їх дії у бетонних розчинах  при надшвидкісному перемішуванні зверхшвидкісними міксерами або в процесі диспергування при одночасній подачі трансбойної струї пінки в пінобетонний розчин, або проводити процес взаємодії полікарбоксилата з цементом при швидкій вібрації в час виготовлення бруківки. Зрозуміло, що в такій ситуації авторитет полікарбоксилата як пластифікатора абсолютно втрачений. Тому вислів " дія полікарбоксилатного пластифікатора потребує тиші" сприймається як абсолютизована аксіома.
                                             Так, і ніяк по іншому!Можна задати питання, а якже бути в такому випадку з використанням пластифікатора ПАРЦЕМ? Дуже просто, пристосувати взаємодію пластифікатора з в'яжучим і водою до повільного переміщування не більше 60 об/хв. на протязі 5-7 хвилин (поки пройде повний процес диспергування), а тоді можна сміло застосовувати чи то вібраційний рух, чи зверхщвидкісне обертання, чи силовий прийом трансбойної подачі. В такий спосіб процес диспергування , наприклад, з цементом та гідратація з водою уже здійснені і полікарбоксилат здійснив свою функцію.   Звичайно, ми описуємо це надзвичайно популяризовано, але це провірено на багатьох фактах і себе оправдало.

Пам'ятаймо, що спочатку потрібно вивчити стадії технологічного процесу, а тоді обміркувати де і коли на якій стадії провести процес диспергування і гідратації при помірному перемішуванні.Якщо це пам'ятати, то у Вас ніколи не виникнуть питання про умови використання пластифікатора ПАРЦЕМ в любій добавці будівельної хімії або будь-якому процесі диспергування.

Немає коментарів: