Яндекс.Метрика

Популярний опис механізму дії полікарбоксилатів

Намагатимось на цьому примітивному малюнку пояснити участь полікарбоксилата у взаємодії з в'яжучим у присутності води. В даному випадку під №1 уявім собі диполь в'яжучого , наприклад, вапна з участю , хай буде, окису кальцію. Його хімічна формула Ca (+)O(-).
У нас він під №1 на рисунку представлений як поляризована частинка , на одному кінці якого заряд (+) на другому заряд (-).Під № 3 знаходиться грибінцевої форми полікарбоксилатна складова, що на гребені має наверху зконцентрований заряд (-), а на грибінках -заряд (+).
Як бачимо це порівняно більш об'ємна молекула, яка може притягати до себе багато диполів  в'яжучого, але тільки певну кількість. З другої сторони до кінців молекули в'яжучого зі сторони заряду (-) прямує молекула води з орієнтацією заряду (+) ( під №2). Тут відбувається взаємодія в'яжучого з водою,що в народі будівельники називають "схопленням". На схемі видно, що молекула полікарбоксилату має обмежене приєднання в'яжучого, а значить і обмежено допущену кількість води. Решта вільної води покидає грибінковий простір, а грибінець замикається. Таким чином відбувається диспергування в'яжучого, і звільнення лишньої від процесу гідратації води, яку (для прикладу) в бетоні наочно видно як таку, що вспливає над поверхнею бетону.
Наголошуємо, що для кращого уявлення основного процесу взаємодії , даний опис несе примітивно- схематичний характер . Цей процес наділений додатковими впливами. Однак він не знімає основної суті взаємодії ведучих компонентів процесу.



Немає коментарів: